Text Size

Podsumowań czas. Sukcesy artystyczne uczniów klas 4-8 Zespołu Szkół – Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolbromiu w roku szkolnym 2019/2020

Zdjęcie 009
Za nami kolejny rok szkolny, rok pełen wytężonej pracy, rok jakże inny od poprzednich lat nauki. Mimo wielu przeciwności losu, nasi uczniowie chętnie uczestniczyli w różnych konkursach plastycznych. W swoich artystycznych działaniach, podejmowali się trudu, aby sprostać niejednokrotnie wysokim wymaganiom wyznaczanym przez organizatorów konkursów plastycznych na różnym szczeblu. W ciągu całego roku szkolnego godnie reprezentowali szkołę w środowisku, prezentując w swoich pracach plastycznych czy fotograficznych wielki talent i kunszt artystyczny. Niemal w każdym konkursie osiągali uznanie jury.

Czytaj więcej...

Uczniowie z Dwójki nagrodzeni w Gminnym Konkursie Plastycznym „Komiksowy Wolbrom”

Zdjęcie 024
Pomimo panującej pandemii koronawirusa, uczniowie z klas 4-7 Zespołu Szkół –Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolbromiu, uczestniczyli w kolejnym już w tym roku szkolnym konkursie plastycznym. Tym razem były to prace plastyczne w formie komiksu, wykonane w technice rysunku, malarstwa i grafiki komputerowej. Tematem komiksu były dowolne, ale zabawne historie, dziejące się na terenie Miasta i Gminy Wolbrom oraz na terenie Domu Kultury w Wolbromiu.

Czytaj więcej...

Uczniowie z Dwójki laureatami
Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego
„Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”
pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Zdjęcie 004
Uczniowie naszej szkoły zawsze bardzo chętnie biorą udział w różnych konkursach. Tym razem podjęli się trudu, aby sprostać wysokim wymaganiom wyznaczonym przez organizatora Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii” dla uczniów szkół podstawowych oraz środowisk polonijnych. Uczestnicy konkursu wykonali ciekawe prace w trzech kategoriach: prezentacja multimedialna, praca modelarska i praca plastyczna.

Czytaj więcej...

logo polska cyfrowa2
Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła +

w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”

logo polska cyfrowa

II miejsce dla Natalii Farbickiej
w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
„Świat wokół mnie”

Zdjęcie 008
Jest mi niezmiernie miło poinformować, że nasza uczennica Natalia Farbicka z klasy 8a (opiekun: Anna Kaziród) została laureatką VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów „Świat wokół mnie”, uzyskując II miejsce. Tym większy to sukces Natalii, gdyż I miejsca nie przyznano. Organizatorem konkursu było Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu, a patronat honorowy objął Minister Edukacji Narodowej oraz Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać prace plastyczne we wskazanych przez organizatora technikach plastycznych: malarstwo, rysunek, grafika, fotografia. Natalia wykonała cykl składający się z trzech fotografii, na których bardzo profesjonalnie i wytwornie przedstawiła treść wiodącego tematu konkursu „Świat wokół mnie”. Natalia, jako zdobywczyni II miejsca otrzyma nagrodę rzeczową i prawo do zwolnienia z dwu części egzaminu wstępnego (ustnego i praktycznego), gdyby zdecydowała się po skończeniu szkoły podstawowej, kontynuować naukę w Wiśnickim Plastyku.

Czytaj więcej...

Zapisz dziecko do Klubu Młodego Programisty online


Już 19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK, w których – za darmo! - będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1-6. Wystarczy dostęp do internetu i chęć poświęcenia chwili czasu na naukę podstaw programowania.

Czytaj więcej...

program Unijny